درباره ما

درباره جهاد دانشگاهی واحد شهید بهشتی

شفاف باشید، متفاوت باشید

معرفی

جهاد دانشگاهی به عنوان پلی میان دانشگاه و بخش صنعتی و خدماتی کشور نهادی عمومی و غیر دولتی زیر نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی و دارای شخصیتی مستقل است، که با اهداف گسترش تحقیقات و شکوفایی استعدادها، توسعه امور فرهنگی، گسترش طرح‌های کاربردی و نیمه صنعتی فعالیت دارد.

 

برای این نهاد سه رکن ذیل در نظر گرفته شده است :
عالی‌ترین مرجع سیاستگزاری (هیئت امنا)
بالاترین مقام اجرایی (رییس جهاد دانشگاهی)
تعیین‌کننده خط مشی و ناظر بر فعالیت‌ها (شورای علمی و هماهنگی)

این نهاد در حال حاضر علاوه بر دفتر مرکزی دارای ۴۲ واحد جهاد دانشگاهی است که ۱۴ واحد آن در شهر تهران و ۲۸ واحد در مراکز دانشگاهی شهرستان‌ها استقرار دارند. همچنین تعداد ۱۶ پژوهشکده، یک پژوهشگاه، ۱۱ سازمان و مرکز و ۱۵ مؤسسه و شرکت به ثبت رسیده نیز تحت پوشش این نهاد فعالیت دارند.

 

افتخارات

جهاد دانشگاهی با حضور مستمر در فضای علمی و پژوهشی افتخارات گوناگونی کسب کرده است که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

بیش از 100 جایزه در جشنواره های علمی و پژوهشی ملی
فعالیت های آموزشی 
واحد های مختلف جهاد دانشگاهی در سراسر کشور با هدف تربیت نیروی متخصص به منظور افزایش دانش و مهارت فنی جهت ورود افراد به بازار کار اقدام به برگزاری دوره های آموزشی در زمینه های مختلف نموده اند تا رسالت خود را در حوزه ی مهارت افزایی و پر کردن فاصله بین دانشگاه و صنعت ایفا نمایند.
جهاد دانشگاهی شهید بهشتی
در حال حاضر جهاد دانشگاهی واحد شهید بهشتی در جهت اجرای وظایف کلی و اجرای سیاست‌های تبیین شده توسط هیئت امنا و برای فراهم آوردن زمینه فعالیت‌های علمی و پژوهشی، اجرای دوره‌های آموزشی متعدد، تبلیغ و ترویج فرهنگ و هنر اسلامی و برنامه‌ریزی فرهنگی و تربیتی در چهار حوزه : پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و اشتغال، فعالیت‌ می کند. آنچه در این وب سایت ارائه می گردد، خلاصه‌ای از فعالیت‌های جهاد دانشگاهی واحد شهید بهشتی در حوزه‌های آموزش و اشتغال می‌باشد.

 

جهاد دانشگاهی شهید بهشتی در تمام مراحل سعی داشته به عنوان پرچمدار آموزش همیشه در جهت نوآوری و رشد خلاقیت تمام علاقه مندان به دانش تلاش کند و تا به امروز به لطف خداوند متعال در این مهم موفق بوده است.

شعبه یک (مرکزی) جهاد دانشگاهی دانشگاه شهید بهشتی

تهران – ولنجک – بلوار دانشجو – دانشگاه شهید بهشتی